Szkolny konkurs plastyczny na oryginalne dekoracje świątecznego stołu „PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE”

 

Zbliża się Boże Narodzenie…Podczas świąt stół jest ważnym miejscem spotkań rodziny, przyjaciół. Jego dekoracyjna oprawa podkreśla uroczysty charakter świątecznych biesiad, rodzinną atmosferę miłości, przyjaźni. Pięknie nakryty i udekorowany stół symbolizuje także naszą gościnność wynikającą z tradycji.

Jeśli masz „artystyczną duszę” i kochasz klimat Świąt Bożego Narodzenia weź udział w konkursie, wykonaj stroik lub komplet stroików przeznaczonych do dekoracji świątecznego stołu w kolorystyce firmowej naszej szkoły (dla przypomnienia: to kolory kremowy i bordowy) ew. z dodatkiem złotych lub srebrnych dodatków. To najważniejszy warunek uczestnictwa w konkursie. Materiały dowolne. Proponowane formy:

  • Tradycyjny, klasyczny stroik z jedną lub kilkoma świecami
  • Komplet mini stroików do każdego nakrycia
  • Stroik- wianek ze świecą
  • Podłaźniczka (wianek do powieszenia nad stołem)

Prace należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 18 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 19 grudnia.  Wcześniej chęć uczestnictwa i pytania dotyczące organizacji można zgłaszać do Pani Magdaleny Hechsman - Jaroń nauczyciela wiedzy o kulturze.  Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i prestiż. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

Świąteczna atmosfera budowana jest nie tylko przez dekoracje, ale również poprzez bożonarodzeniową tradycję kulinarną. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami innego szkolnego konkursu zatytułowanego Konkurs na deser świąteczny bożonarodzeniowy.

 

Dodała:AA
24/11/2017

zsp.edu.pl