Sala patronacka Orbis otwarta!

 W poniedziałek, 9 października w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach miało miejsce uroczyste otwarcie sali patronackiej Grupy Hotelowej Orbis i AccorHotels . Sala patronacka powstała z inicjatywy krakowskich hoteli grupy Orbis działających pod markami AccorHotels i szkoły, która została uznana przez magazyn « Perspektywy » w 2016 i 2017 roku  za jedną z najlepszych szkół przygotowujących do zawodu i profesjonalnej kariery w turystyce i hotelarstwie.

Pierwsze praktyki w krakowskich hotelach grupy AccorHotels miały miejsce 4 lata temu i już wtedy zrodził się pomysł na wzmocnienie współpracy szkoły z grupą hoteli. Nowopowstała sala patronacka będzie wykorzystywana przez cały okres nauki w klasach technikum hotelarskiego, głównie na zajęciach związanych z działalnością recepcji i informatyką.

Stale dbamy o rozwój edukacji zawodowej, a ta sala jest odpowiedzią na potrzeby rynku i zarazem doskonałym przykładem jak może wyglądać dobra współpraca szkół z biznesem”– podkreśla Dariusz Styrna, Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego UMWM.

Uczniowie Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach mają do dyspozycji wyposażoną w odpowiednie stanowiska komputerowe salę, gdzie mogą w praktyce zaznajomić się z nowoczesnymi systemami recepcyjnymi wykorzystywanymi w hotelach, poznać nowe technologie, które wkroczyły do hotelarstwa i podpatrzeć jak pracuje się u jednego z największych operatorów hotelowych na świecie – w grupie AccorHotels.  Grupa Orbis oferuje uczniom Małopolskiej Szkoły Gościnności unikalne praktyki i staże w najlepszych krakowskich hotelach m.in. w hotelu Mercure Kraków Stare Miasto, Novotel Kraków Centrum czy Novotel Kraków City West oraz w hotelach ekonomicznych operujących pod markami Ibis i Ibis Budget. 

Praktyczne przygotowanie do zawodu naszych uczniów, współpraca z ekspertami, praktykami, pracodawcami jest dla nas bardzo istotna, to dzięki temu nasi uczniowie są pożądanymi pracownikami na rynku pracy”– podkreśla Justyna Jajko,  wicedyrektor ds. rozwoju i promocji Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy i pod wielkim wrażeniem ile wsparcia ze strony Małopolskiej Szkoły Gościnności w Myślenicach mają uczniowe. Hotelarstwo to pasja spędzania czasu z innymi ludźmi, to pasja gościnności i bardzo ciężka praca ale i branża, która daje niesamowite perspektywy rozwoju kariery zawodowej. Warto mieć na uwadze, iż w Grupie Orbis 90% kadry menedżerskiej to osoby pochodzące z rekrutacji wewnętrznej a jako, że jesteśmy również częścią międzynarodowej grupy AccorHotels to proponujemy również mobilność międzynarodową.” – tłumaczy Bartłomiej Szmajdziński, dyrektor ds. zasobów ludzkich w Grupie Orbis na Polskę i Kraje Bałtyckie. 

 

 

Media o nas: 

http://biznes-hotel.pl/artykul/273/grupa-hotelowa-orbis-otwiera-pierwsza-patronacka-sale-accorhotels-w-malopolskiej-szkole-goscinnosci-w-myslenicach.html

http://gazeta.myslenice.pl/sala-patronacka-orbisa-na-zarabiu

http://hotelinfo24.pl/news,22763,2,Orbis_otwiera_pierwsza_patronacka_sale_AccorHotels_w_Myslenicach_.html

http://ttg.com.pl/uczniowie-beda-mogli-poznac-tajniki-hotelarstwa/

http://www.propertynews.pl/hotele/malopolska-szkola-goscinnosci-w-myslenicach-ma-sale-patronacka-orbis,58108.html

http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/myslenice-nowa-pracownia-w-szkole,12562742/

http://www.dziennikpolski24.pl/region/a/myslenice-wspolpraca-ktora-zaowocowala-pracownia,12563034/

https://kmy.pl/malopolska-szkola-goscinnosci-i-orbis-zaciesniaja-wspolprace/

https://www.malopolska.pl/aktualnosci/edukacja/uczniowie-jeszcze-lepiej-poznaja-tajniki-hotelarstwa

 

fot. Łukasz Skałka (galeria)
fot. Janusz Kaleta (zdjęcie główne)

Dodał JJ
9/10/2017

Edycja: AA
17/10/2017

zsp.edu.pl