Klasa energetyczna A++- maksimum efektu, minimum wysiłku. Wrzesień 2017 w MSG.

Za Chiny ludowe!

Mimo bogatej fotorelacji z wymiany uczniowskiej do Chin oraz powrotu do polskiej codzienności, myśli wielu z nas wciąż wracają do niezapomnianych chwil w Tianjin. Wspomnienia z podróży stają się tym cenniejsze, że już niedługo czeka nas nowa porcja wrażeń związanych z rewizytą chińskich przyjaciół w naszej szkole. Pracując nad właściwym powitaniem azjatyckich gości, przypominamy jak nas żegnano! Poniżej krótkie video przygotowane przez studentów TMC w związku z naszym powrotem do Polski. Kliknij w zdjęcie.

Małopolska Chmura Edukacyjna 2017 - 2H w siódmym niebie!

W dniu 27.09.2017 uczniowie klasy 2ht udali się wraz z opiekunem p. Agatą Michalec na inaugurację projektu Małopolskiej Chmury Edukacyjnej . Pierwsze zajecia w ramach projektu miały miejsce na Uniwersystecie Pedagogicznym w Krakowie i zostały przeprowadzone w formie gry . Uczestnicy mieli także możliwość poznania pozostałych uczniów ze szkół średnich z Województwa Małopolskiego oraz  pracowników UP w Krakowie, którzy prowadzą projekt. Poniżej fotorelacja

Tekst i zdjęcia: Agata Michalec

Jagnięcina podhalańska „Smakiem Regionu” Małopolski.
Poznań, 23 – 26.09.2017 r.

Około tysiąc sześćset porcji jagnięciny podhalańskiej zostało wydanych przez uczennice Małopolskiej Szkoły Gościnności oraz panią Bożenę Wędziarz z Nowego Targu w ramach promocji Województwa Małopolskiego podczas Targów Poznańskich „Smaki Regionów” . Specjalnie na tę okazję p. Wędziarz przygotowała  cztery różne typy dań: pulpety z jagnięciny w sosie grzybowym, pieczeń z ziołami, gulasz oraz kwaśnicę na żeberku jagnięcym.  Do prezentacji naszych potraw na scenie kulinarnej aktywnie włączył się Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, Wojciech Kozak, który osobiście częstował jagnięciną, promując tym samym Małopolskę i produkty górskie.
Do projektu Małopolską Szkołę Gościnności zaprosił Departament Rolnictwa i Geodezji UMWM, który był organizatorem stoiska Województwa Małopolskiego. Mieliśmy okazję nie tylko godnie promować przysmaki z Podhala i naszą szkołę, ale także spotkać i porozmawiać z wieloma ciekawymi ludźmi, m.in. z Robertem Makłowiczem.

Tekst i zdjęcia: Jacek Róg

SYNAPSY - nie tylko chemiczne i elektryczne. Edukacja kulturowa impulsem do działania!

Małopolska Szkoła Gościnności wraz z nauczycielami Anną Stasik, Justyną Piechnik i Agatą Dudkiewicz stała się partnerem projektu Synapsy dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach.
SYNAPSY to trzyletni, wielopoziomowy program wspierania edukacji kulturowej stworzony z myślą o nauczycielach i animatorach kultury oraz odbiorcach ich działań. Wspólnie tworzą nowoczesną edukację kulturową, łącząc edukację szkolną z aktywnością pozaszkolną, projektując działania skierowane do dzieci i młodzieży, w których młody człowiek jest nie tylko widzem i odbiorcą, ale czynnym uczestnikiem i współtwórcą. Synapsy to miejsce styku edukacji i kultury, przestrzeń przenikania się, wymiany i ścierania poglądów oraz doświadczeń z obszaru działań z dziećmi i młodzieżą – w szkole, w domu kultury, w kinie, w teatrze, w Internecie, na podwórku. To czas, kiedy łączą wspólne siły, żeby budować dialog społeczny oraz mądre działania edukacyjne, wykorzystujące kulturę jako narzędzie ekspresji i refleksji nad światem.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach w ramach projektu uczestniczyli w takich aktywnościach jak szkoła aktorska, warsztaty charakteryzacji, warsztaty zielarskie, survival, warsztaty astronomiczne z leśną wyprawą nocną i warsztaty gastronomiczne, które odbyły się w naszych pracowniach gastronomicznych.  Uczestnicy projektu wraz z opiekunami gotowali w naszej szkole potrawy kuchni tureckiej. Podczas gotowania komunikowali się tylko w języku angielskim.

Warsztaty gastronomiczne odbyły się w 05 i 28 września 2017 r.

Tekst i zdjęcia: Justyna Piechnik

Małopolska wspiera rozwój szkół!

Nowoczesne budynki, profesjonalne pracownie, kompleksy sportowe, wyspecjalizowana kadra, a także liczne projekty edukacyjne – to inwestycje, które się zwrócą, ponieważ dzięki poszerzeniu oferty kształcenia, województwo umożliwia młodym mieszkańcom Małopolski dobry start w przyszłe życie zawodowe.

A o głównych ideach i założeniach programu warto dowiedzieć się z poniższego filmu!

Źródło: Telewizja Małopolska, www.malopolska.pl

"Nig­dy nie jes­teśmy tak bied­ni, aby nie stać nas było na udziele­nie po­mocy bliźniemu" - wspólnie dla Krzysia i Rafała

Dnia 22.09.2017 w naszej szkole odbył się koncert charytatywny dla naszych uczniów Krzysia i Rafcia. Koncert rozpoczął się chwytliwymi rytmami rapu wykonanego przez  Adriana Kwolka, Mateusza Koprowskiego i Damiana Mistarza. Od początku trwała dobra zabawa, którą utrzymały kolejne występy Brygidy Burki (mojego anioła), Weroniki Dudzik, Kasi Papież oraz wspólnego występu klasy 3b i 2b. Koncert zakończył się sukcesem. Zebrano 3,910 złotych, 1 dolara i 1 euro.
Akcję wspomogli inni uczniowie poprzez upieczenie ciast.
Samorząd Uczniowski bardzo, bardzo dziękuje wszystkim za pomoc oraz wsparcie finansowe. podziękowania dla p. mgr Renacie Piekarz za poprowadzenie koncertu.

Tekst: Agnieszka Borówka

Zwolnieni z Teorii. Teoretycznie.

28 września w ramach promocji Olimpiady Zwolnieni z Teorii gościliśmy w naszej szkole mentora tego konkursu - Krzysztofa Malinowskiego, który zaprezentował młodzieży MSG idee konkursu, zachęcał młodzież do aktywności i udziału w tej Olimpiadzie oraz utwierdzał w przekonaniu, że uczestnictwo w Olimpiadzie jest sposobem na zmianę otaczającej nas rzeczywistości.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Heród.

Dodała: AA
1/10/2017