It's a nice weather today, isn't it? - Dzień Kultury Brytyjskiej w Małopolskiej Szkole Gościnności

 

25 maja 2017 w naszej szkole miał miejsce Dzień Kultury Brytyjskiej, podczas którego uczniowie w humorystyczny sposób mogli zapoznać się ze stereotypami związanymi z Wielką Brytanią. Uczniowie klas 2 B/C/D zaprezentowali zabawne skecze obrazujące typowe dla Brytyjczyków zachowania, takie jak zamiłowanie do herbaty czy rozmów o pogodzie, widziane z perspektywy polskiego emigranta. Nie zabrakło humoru w typowo brytyjskim wydaniu, a całość dopełniły dwa pięknie wykonane utwory muzyczne pochodzące z Wysp.
W drugiej części na scenę zaproszono gości specjalnych - Barriego Sinclaira pochodzącego z Irlandii Południowej, oraz Jacka Thirlaway'a, Anglika mieszkającego obecnie w Myślenicach. Podczas wywiadu przeprowadzonego przez Agatę Dmytrzyk, Barrie i Jack opowiadali nie tylko o kulturze czy kuchni swoich krajów, ale także o tym jak postrzegają Polaków i nasz język, oraz jakie różnice i podobieństwa zauważają pomiędzy swoimi krajami a Polską.

Na zakończenie uroczystości pan dyrektor Jerzy Niedenthal wręczył nagrody dla zwycięzców Szkolnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii, który odbył się w kwietniu. Wszystkie miejsca na podium zajęły uczennice z klasy 2c. Pierwsza nagroda powędrowała do Edyty Raźniak, druga do Sylwii Toboły, a trzecie miejsce zdobyła Katarzyna Smaciarz.
Kolejnym elementem obchodów Dnia Kultury Brytyjskiej była także możliwość degustacji przysmaków pochodzących z Wysp, takie jak maślane ciasteczka z rodzynkami.
Dzięki takim wydarzeniom nasi uczniowie mają możliwość poznać lepiej kulturę krajów brytyjskich, dobrze się przy tym bawiąc.

Tekst: K. Mistarz

Dodała: AA
29/05/2017

zsp.edu.pl