Małopolskie Dni Rodziny 2017

 

 

Od 14 do 21 maja w całym regionie odbywają się ciekawe wydarzenia i spotkania, do udziału w których zaproszone są wszystkie małopolskie rodziny. Dzięki prorodzinnej inicjatywie Województwa Małopolskiego będzie okazja zwiedzić różne muzea, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, akcjach zdrowotnych czy przejechać się za darmo pociągiem Kolei Małopolskich. 

Wśród propozycji przygotowanych z okazji Małopolskich Dni Rodziny znajdują się m.in.:

  • Darmowe przejazdy Kolejami Małopolskimi z Krakowa do Wieliczki dla dzieci i seniorów (w niedzielę 14.05, w godz. 10:00 – 18:00),

  • Darmowe (lub za symboliczną złotówkę) wejście dla rodzin do muzeów – instytucji Województwa Małopolskiego: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Etnograficzne, Muzeum Lotnictwa Polskiego, Muzeum Armii Krajowej, Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu i Tarnowie, Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem, Muzeum – Dwory Karwacjanów i Gładyszów, Muzeum – Orawski Park Etnograficzny w Zubrzycy Górnej, Muzeum – Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie i Zamek Lipowiec,

  • Atrakcje dla dzieci w Kinie Kijów (czytanie na ekranie, pokaz bajek, kącik rysunkowy),

  • Wśród propozycji dla nieco starszych: otwarty Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich na ul. Wielickiej (niedziela, w godz. 10:00 – 14:00) dla osób zainteresowanych dofinansowaniem,

  • Bilans Kariery dla rodziców organizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie (w poniedziałek, 15.05) – w Centrach Informacji i Planowania Kariery w Krakowie (Plac na Stawach 1), Tarnowie (al. Solidarności 5-9) i Nowym Sączu (ul. Węgierska 146),

  • Odbędą się też pokazy masażu (w Szkole Policealnej Masażu Leczniczego w Krakowie), dni zdrowia i urody (w Szkole Policealnej Pracowników Służb Medycznych i Społecznych w Nowym Sączu oraz Zespole Jednostek Edukacyjnych WM w Gorlicach), rodzinne gotowanie (w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach), dzień profilaktyki jamy ustnej (w Krakowskiej Medycznej Szkole Policealnej), a w małopolskich szpitalach – spotkania, wykłady i porady w ramach akcji „Zdrowa rodzina”,

  • Najmłodszych powinien zainteresować Eco Fest, czyli festiwal ekologiczny z warsztatami dla dzieci w schronisku PTTK na Kudłaczach w Pcimiu (w niedzielę, 21.05) oraz Rodzinny Piknik Rowerowy realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego (projekt: Rower czy router? Czyli socjo podłączenie) na terenie Krakowskiego Klubu Kajakowego KOLNA – w programie nie tylko rower, ale też zawody strzeleckie, pływanie kajakiem i rowerowa gra terenowa.

Więcej szczegółowych informacji można uzyskać na stornie Województwa Małopolskiego:

www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/malopolska-rodzinna

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem wydarzeń poniżej

HARMONOGRAM WYDARZEŃ

 

Tekst: Biuro Prasowe UMWM

Dodała: AA
11/05/2017

zsp.edu.pl