III Międzynarodowy Konkurs Kulinarny "Smak Gościnności 2017” Jagnięcina podhalańska – rozstrzygnięty!

Już po raz trzeci Małopolska Szkoła Gościnności była organizatorem konkursu gastronomicznego „Smak Gościnności”, którego tegorocznym motywem przewodnim była jagnięcina podhalańska. Atrakcyjna formuła wydarzenia ściągnęła do Myślenic uczestników z różnych części Europy, a jagnięcina podhalańska zyskała dzięki temu nowy i niepowtarzalny smak.

Małopolska jest regionem, w którym wciąż dużą wagę przywiązuje się do tradycji. To tutaj nadal żywe są zwyczaje ludowe, zachowały się stare odmiany roślin i rasy zwierząt, a żywność wytwarzana jest tradycyjnymi metodami. Województwo Małopolskie poszukuje możliwości podniesienia wartości tych produktów, które przyczyniają się do stworzenia różnorodności i stanowią część bogactwa kulturowego obszarów wiejskich. Małopolska Szkoła Gościnności wyszła naprzeciw tym potrzebom i już od trzech lat zachęca do wykorzystywania tradycyjnych i regionalnych produktów podczas konkursowej rywalizacji.

Produkt przewodni III edycji Międzynarodowego Konkursu Gastronomicznego nie został wybrany przypadkowo. Do produkcji jagnięciny podhalańskiej wykorzystuje się jagnięta rasy „polska owca górska” oraz „cakiel”, odchowywane przy matkach hodowlanych w sposób tradycyjny i niezmieniony od wieków. Chów owiec górskich, którego produktem jest jagnięcina podhalańska, odbywa się w warunkach górskich, w małych ekstensywnie utrzymywanych stadach owiec żywionych naturalnymi paszami.Pastwiska nie są nawożone, charakteryzują się dużym zróżnicowaniem botanicznym, co wpływa na walory smakowe. Jagnięcina podhalańska jest więc jednym z tych tradycyjnych produktów regionalnych, które ze względu na swą wyjątkową wartość należy promować.

Podczas finału III Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego Smak Gościnności 2017 swoją obecnością zaszczycili  nas wyjątkowi goście, wśród których zaleźli się między innymi przedstawiciele Sejmiku Województwa Małopolskiego -  Barbara Dziwisz, Radna woj. Małopolskiego, Przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki  Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz radny Województwa Małopolskiego - Jacek Soska. Ponadto mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli uczelni wyższych - dr hab. inż. Agnieszkę Filipiak-Florkiewicz, Dziekana Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Annę Oleksę- Kaźmierczak, Kanclerz Wyższej Szkoły Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, a także  dr hab. Aleksandrę Dudę- Chodak z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, która poprowadziła krótki wykład dla opiekunów drużyn konkursowych.

Swoją obecnością zaszczycili nas również goście z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego - Dariusz Styrna, Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego wraz z pracownikami Departamentu - Dominiką Ruszkowską i Jackiem Cienkoszem. Na liście prominentnych gości znalazło się również  kierownictwo Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie reprezentowane przez Edytę Klimowską – Bobulę. Wśród drogich gości znalazła się również Grażyna Bindulska, Przewodnicząca Rady Rodziców ZSP MSG.

Główna ideą III Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego jest promowanie i kultywowanie regionalnych i tradycyjnych produktów Małopolski, ochrona kulinarnego dziedzictwa kulturowego, a co za tym idzie - pogłębianie wiedzy na temat produktów regionalnych i tradycyjnych. Ponadto uczniowie mają okazję do rozwijania swoich zainteresowań zawodowych, pobudzania kreatywności i pomysłowości oraz indywidualnej oceny swoich umiejętności, a wszystko to w duchu mobilizującej rywalizacji. Udział w konkursie daje uczestnikom możliwość poszerzenia kulinarnych horyzontów oraz wyłonienie ukrytych talentów w dziedzinie sztuki kulinarnej. Jest to też świetna okazja do integracji szkół o tym samym profilu kształcenia.

W III Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym Smak Gościnności 2017 udział wzięło 14 drużyn z Polski, Węgier, Francji, Rumunii, Hiszpanii i Ukrainy. Młodzi i utalentowani kucharze z różnych stron Europy przez kilka godzin zmagali się z przygotowaniem  konkursowego dania. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta, a jury stanęło przed trudną do podjęcia decyzją.

Komisja konkursowa reprezentowana przez jury techniczne (Robert Kopacz - szef kuchni Unilever Food Solutions i Paweł Wojtyga - szef kuchni KSR) oraz  jury degustacyjne (dr hab. inż. Agnieszka Filipiak - Florkiewicz, prof. UR, Dziekan Wydziału Technologii Żywności UR w Krakowie, Krzysztof Zajgier kierownik sprzedaży oraz szef kuchni BidFood Farutex, Marcin Dudek - szef kuchni Q Hotel, Szymon Kohut - właściciel Krakowskiej Szkoły Restauratorów, a także  Dominika Ruszkowska i Jacek Cienkosz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego) pierwsze miejce przynała Norbertowi Szeferowi i  Danielowi Bauerowi z Zespołu Szkół Gastronomicznych im. Armii Wojska Polskiego  w Łodzi,  miejsce drugie wywalczyły Izabela Święszek  i Karolina Ryś z Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 w Krakowie, a miejsce trzecie przypadło w udziale drużynie z Hiszpanii, którą reprezentowali Josep Sanjuan Velazquez i Aaron Izquierdo Perpiña, L'École d'Hôtellerie Joan Ramon Benaprès Stiges.

Wyróżnienie w III Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym „Smak Gościnności” 2017  wiązało się nie tylko ze spełnieniem ambicji i uznaniem talentu kulinarnego przez autorytety świata kuchni, ale również z wyjątkowo bogatymi nagrodami ufundowanymi przez partnerów i sponsorów konkursu. Organizatorzy przygotowali m.in.  profesjonalne zestawy garnków ze stali nierdzewnej, gofrownice, zestawy noży ze stali nierdzewnej, multi-roboty kuchenne markowych firm, drobny sprzęt agd (młynki, wyciskarki soków, rozdrabniacze) oraz szkolenia w Akademii Kulinarnej i Krakowskiej Szkole Restauratorów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował Marszałek Województwa Małopolskiego, Powiat Myślenicki oraz Rektor Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Patronat medialny to między innymi TVP 3, miesięcznik "Przegląd Gastronomiczny", Dziennik Polski oraz platforma gastronomiczna papaja.pl. Wydarzenie wsparły również firmy: wiodący dystrybutor żywności BidFood Farutex; Unilever Food Solutions,  Prymat, Radisson Blu, Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego, KSR Karkowska Szkoła Restauratorów, Q-Hotels, Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, Gmina Myślenice, Catering & BBQ by Adam Bieńko oraz Rada Rodziców ZSP Małopolska Szkoła Gościnności.

 

Pragniemy również podkreślić, że partnerem i fundatorem nagród w III Międzynarodowym Konkursie Kulinarnym "Smak Gościnności 2017" była Akademia Kulinarna, która objeła równocześnie Konkurs  patronatem medialnym.   

Zdjęcia: Janusz Kaleta

zsp.edu.pl