62. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski - twórczo i poetycko w myślenickim MOKISie

W dniu 24 marca 2017r. w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyły się eliminacje powiatowe do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych. W tym roku do konkursu przystąpiło 20 recytatorów z terenu naszego powiatu, którzy występowali w trzech kategoriach konkursowych: turniej poezji śpiewanej, turniej recytatorski, turniej wywiedzione ze słowa. Po kilku godzinach przesłuchań jury w składzie: Renata Furdyna - wykładowca w Szkole Aktorskiej "SPOT" w Krakowie, Natalia Hodurek – Studentka PWST, Kamila Bestry- Studentka PWSTR ogłosiło werdykt. Karolina Ryś-uczennica klasy 3A zajęła pierwsze miejsce w turnieju poezji śpiewanej i tym samym dostała się do kolejnego etapu konkursu.

W piątek 31 marca 2017r. w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się uroczyste rozdanie nagród 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych oraz za Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych, który odbył się już w grudniu. W kategorii muzyka-zespoły nardzodzeni zostali: Reaper ( II miejsce) oraz Kwartet ( I miejsce) natomiast w solistach kolejno: Adisun, Natalia Szymska, Tomek Proszek razem z Katarzyna Papież zajęli miejsca na podium. Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Opryszek. W kategorii taniec: II miejsce zajął zespól Vampires. W kategorii kabaret I miejsce trafiło do formacji Happy Style, a III do Mirosława Jasuby. Nagrodę otrzymała również Karolina Ryś za I miejsce w ubiegłotygodniowym występie na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!

Tekst: Mirosław Jasuba, 2A

 

Dodała:AA
4/03/2017

zsp.edu.pl