Wizyta w Konsulacie Amerykańskim w Krakowie

 

W czwartek 16.04.2015 uczniowie klas 1A,1B oraz 1C udali się do Konsulatu Amerykańskiego w Krakowie. Opiekę nad uczniami w trakcie wizyty w konsulacie sprawowały pani Ewa Strzebońska oraz pani Renata Chęcińska-Bicz.

W czasie spotkania z Konsulem nasi uczniowie doskonalili swoje umiejętności językowe poprzez zadawanie pytań  i rozmowę w języku angielskim. Uczniowie zadawali pytania dotyczące systemu edukacji w USA oraz życia i pracy Konsula. Następnie wysłuchano prezentacji na temat Doliny Krzemowej- największego ośrodka Hi-tech w Stanach Zjednoczonych. Na koniec uczniowie naszej szkoły wzięli udział w quizie dotyczącym Doliny Krzemowej.
Dzięki temu doświadczeniu uzyskano odpowiedzi na pytania dotyczące USA, a także rozwinięto umiejętności językowe.

Tekst: Gabriela Bocheńska kl 1B

Dodała AK
21.04.2015

zsp.edu.pl