W poczekalni - spektakl w internacie

 

30 marca 2015 roku w auli szkolnej wystawiliśmy pożegnalny spektakl pt. „ W POCZEKALNI”.

Przedstawienie było satyrą na dzisiejszą służbę zdrowia, ale pokazało też przekrój zabawnej społeczności zadufanej w sobie, sfrustrowanej, trochę chorej, a trochę traktującej poczekalnię szpitalną jako odskocznię od codzienności.

Nasi młodzi wykonawcy, jak zwykle po mistrzowsku, wcielili się w niekonwencjonalne postaci i stworzyli zabawne sytuacje. Wszyscy grali z pełnym zaangażowaniem.

Drama przynosi znakomite efekty edukacyjno – wychowawcze, ale jest to metoda wymagająca dużego nakładu pracy. Za to właśnie szczególnie wychowawczynie i prowadzące grupę Grażyna Karwowska i Anna Heród podziękowały PRZEMKOWI ŻAKOWI i MARYSI BOCHENEK, tegorocznym maturzystom, którzy przez cały trzyletni pobyt brali czynny udział we wszystkich artystycznych przedsięwzięciach i wykazali się niezwykłą kreatywnością, pomysłowością i intensywnością działań.

Wszyscy uczestnicy spektaklu otrzymali słodki poczęstunek, ale najbardziej „słodko” pożegnaliśmy wyżej wymienione osoby.

Mamy nadzieję, że wspólne poczynania na długo pozostaną w ich pamięci, a nowy „narybek” internacki godnie ich zastąpi.

Tekst: Grażyna Karwowska

Dodała  AK
15.04.2015

zsp.edu.pl