Prezentacja szkoły w Willi Decjusza

 

W ramach Targów Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce 26.03.2015 w Willi Decjusza odbyło się spotkanie przedstawicieli władz województwa małopolskiego z delegacjami zagranicznymi szkół z regionów, które współpracują z województwem małopolskim.

Specjalnie na tą okazję pod okiem Pana Adama Bieńko – Szefa Kuchni Hotelu Qubus i nauczyciela specjalisty w naszej szkole uczniowie Małopolskiej Szkoły Gościnności przygotowali dla uczestników spotkania w Willi Decjusza wykwintny poczęstunek. Uczniowie 4H, 2H, 2G, 3G, 1H serwowali gościom tradycyjne potrawy kuchni polskiej i lekkie przekąski „finger food”.

Menu:

Przekąski

Tarta cebulowa

Tarta ze szpinakiem

Tarta z kurczakiem i porem

Roladka z polędwiczki wieprzowej z musem drobiowym i cukinią

Tartinka z wędzonym łososiem i twarogiem szczypiorkowym

Szparagi w szynce

Pikantne roladki z rostbefu z jarzynami

Sałatka z serem greckim i warzywami

Koreczki z mozarelli i pomidorów cherry 

Stół wiejski

Pasztet z grzybami marynowanymi w oliwie,

Śledź w sosie śmietanowym z gorczycą,

Aromatyczny boczek pieczony z chrzanem,

Smalec z jabłkami i majerankiem,

Wybór mięs pieczonych,

Ogórki kiszone, Masło, Chleb własnego wypieku 

Na ciepło

Krem z pomidorów z grzankami

Wołowina duszona w czerwonym winie z warzywami

Potrawka z kurczaka

Pierogi z mięsem, szpinakiem, ruskie

Oscypki z żurawiną

Na słodko

Creme brulle

Szarlotka

Sernik

Torciki Pawlove

Każdy gość wydarzenia w prezencie od szkoły otrzymał produkt markowy ZSP MSG - cwibakową babeczkę. 

W trakcie trwania bankietu czas umilał gościom zespół Cynamon.

Obsługa delegacji zagranicznych była dla uczniów technikum doskonałą okazją do sprawdzenia znajomości języków obcych.

Podziękowania dla uczniów klasy 2H: Angeliki Ślusarczyk, Eweliny Mistarz, Urszuli Ponickiej, Gabrieli Kubowicz, Magorzaty Sukta, Patrycji Orzechowskiej, Roberta Tekieli, Jakuba Pęcka, Jakuba Wójtowicza, 1H: Wojciecha Marcinka, Dominiki Kusiak, 2G: Aleksandra Dziadka, 3G: Anny Fraś, Moniki Kuboń, Karoliny Smalec, Dominiki Mleczek, Magdaleny Sroka, 4H: Iwony Majdy, Agnieszki Rogala, Angeliny Sroki, Kingi Salawa, Agnieszki Rapacz, Beaty Jędrysek 1G: Bartosza Cież (fotograf) za zaangażowanie w przygotowania i profesjonalną obsługę gości.

Dodała AK
31.03.2015

zsp.edu.pl