LAUREATKI ZAWODÓW MATEMATYCZNYCH

Wczoraj (26 marca) w Starostwie Powiatowym rozdano nagrody laureatom XIII Powiatowych Zawodów Matematycznych. Wśród nich znalazły się także uczennice naszej szkoły: Magdalena Nędza z klasy I B oraz Blanka Piekarz z III C.

21 marca 2015 roku, w sobotę, w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego już po raz trzynasty odbyły się Powiatowe Zawody Matematyczne. Zawody, które współorganizują nauczyciele  matematyki m.in. z naszej szkoły. To prawdziwe święto „ Królowej Nauk”.  Ponad 250 uczniów szkół średnich powiatu myślenickiego chce poświęcić swój wolny czas w sobotę i zająć się rozwiązywaniem problemów matematycznych.  Prawie 50 uczniów naszej szkoły stanęło do walki o najlepsze miejsca.

Magda Nędza z klasy I B uzyskała III miejsce w kategorii klas I,

Blanka Piekarz z klasy III C – I miejsce w kategorii klas III.

Dla Blanki to już trzecie z rzędu zwycięstwo. Od  tego roku organizatorzy postanowili przyznawać takim uczestnikom tytuł SUPERLAUREATA. Jako pierwsza (i w tym roku jedyna) otrzymała statuetkę właśnie Blanka.

Gratulujemy uczennicom, życzymy dalszych sukcesów (także na studiach).

Nauczycielką laureatek jest mgr inż. Renata Pitala

Dodała AK
27.03.2015

zsp.edu.pl