Dzień Otwarty w Małopolskiej Szkole Gościnności

 

Dzień Otwarty w Małopolskiej Szkole Gościnności przypadający w tym roku na 18 marca po raz kolejny cieszył się ogromną popularnością wśród gimnazjalistów. To wydarzenie ściągnęło w mury naszej szkoły ponad 1100 uczniów szkół gimnazjalnych.

Dzień Otwarty w Tytusie stwarza niepowtarzalną okazję, by przyjrzeć się z bliska specyfice naszej placówki, zapoznać się z ofertą edukacyjną, poznać nauczycieli oraz porozmawiać z tymi, którzy stanowią o wyjątkowości naszej szkoły, czyli z naszymi uczniami.

Jak co roku gimnazjaliści uczestniczyli w szeregu różnych inicjatyw przygotowanych przez uczniów szkoły, które miały za zadanie pokazać prawdziwe oblicze Małopolskiej Szkoły Gościnności.

Gimnazjaliści tradycyjnie już uczestniczyli w pokazie doświadczeń chemicznych, mieli możliwość skosztowania specjałów przygotowanych przez naszych uczniów pod czujnym okiem szefa kuchni- Adama Bieńko, zostali oprowadzeni po świeżo otwartej szkolnej restauracji „Stara kotłownia” oraz delektowali się aromatyczną kawą zaparzoną w innowacyjnej pracowni baristycznej.

Dodatkowo uczniowie gimnazjum mogli obejrzeć obiekty sportowe naszej szkoły, zatrzymać się przy specjalnie przygotowanych stanowiskach obrazujących zakres zainteresowań i działania naszych uczniów i pracowników. W tym roku zorganizowano stanowiska pierwszej pomocy, stanowisko językowe, szkolnego wolontariatu, koła turystyczno-krajoznawczego „Gazda” i innych.

Niewątpliwie dużą atrakcją był występ szkolnego zespołu muzycznego poprzedzonego prezentacją poświęconą historii i specyfice szkoły, a także krótki film z życia uczniów.

Oczy pełne podziwu i uśmiechnięte oblicza gimnazjalistów stały się najlepszą nagrodą za wysiłek włożony w przygotowanie Dnia Otwartego i dał nam pewność, że z niektórymi  z nich spotkamy się już wkrótce.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z Dnia Otwartego przygotowanej przez Myślenice iTV: http://www.myslenice-itv.pl/malopolska-szkola-goscinnosci-zaprasza-do-siebie-dzien-otwarty-u-tytusa-w-myslenicach/ 

Tekst: Anna Ambroży

Zdjęcia: Marek Łapa

Dodała AK
19.03.2015

zsp.edu.pl