Luty miesiącem Pierwszej Pomocy

 

Miesiąc luty obfitował w naszej szkole w wydarzenia związane z ratownictwem i pierwszą pomocą.

27 lutego odbyły się Powiatowe Zawody Pierwszej Pomocy pod patronatem Starosty Powiatu Myślenickiego, Służby Maltańskiej i Szkoły Młodych Ratowników. Reprezentacja Małopolskiej Szkoły Gościnności w składzie: Izabela Ostafin, Joanna Ostafin, Sara Szymska zajęły II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Relacja z zawodów Myślenice iTV http://www.myslenice-itv.pl/uczniowie-trzech-typow-szkol-rywalizowali-w-powiatowych-zawodach-pierwszej-pomocy-w-myslenicach/

W dniach 12-13 lutego w naszej szkole odbyły się szkolenia z Pierwszej Pomocy prowadzone przez powiatowy wolontariat „Szkoła Młodych Ratowników” – SMR, który działa już od 5 lat przy Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Zajmuje się m.in. szkoleniami z zakresu Pierwszej Pomocy w Powiecie Myślenickim oraz pomocą w organizowaniu zawodów
z zakresu udzielania Pierwszej Pomocy. Wolontariat prowadzony jest przez certyfikowanego Instruktora Polskiej Rady Resuscytacji Katarzynę Szoch-Jędrys. Szkolenia prowadzone w Powiecie Myślenickim dofinansowane są z Funduszu Szwajcarskiego, którego jednym z założeń jest  przeszkolenie mieszkańców całego Powiatu w zakresie udzielania Pierwszej Pomocy.

W szkoleniu brały udział wszystkie klasy pierwsze naszej szkoły. Zakres szkoleń obejmował umiejętności:

  • Zatrzymanie krążenia RKO (resuscytacja krążeniowo- oddechowa),
  • Zastosowanie Automatycznego Defibrylatora AED,
  • Pozycja Bezpieczna,
  • Krwotoki,
  • Zadławienia.

Więcej informacji na temat wolontariatu znajdziecie na naszym facebook-u:
Szkoła Młodych Ratowników.

Wszystkim klasom dziękujemy za zaangażowanie oraz miłą atmosferę.                                                                        

Tekst: Wolontariusz SMR - Kinga Szlachetka

Dodała AK
10.03.2015

zsp.edu.pl