Konkurs NASZA ZIEMIA - Laureatka półfinału regionalnego

 

Konkurs corocznie organizuje Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie pod patronatem Głównego Geologa Kraju. Tegoroczna jubileuszowa XX edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Potęga żywiołów Ziemi”.

XVII Powiatowe Zawody Matematyczne i nasz sukces


W tegorocznej, siedemnastej, edycji Powiatowych Zawodów Matematycznych wzięło udział 127 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbywają się one co roku w Zespole Szkół im. A. Średniawskiego i współorganizowane są przez nauczycieli matematyki szkół powiatu myślenickiego.  W Starostwie Powiatowym, 1. kwietnia, najlepsi matematycy odebrali nagrody i dyplomy.

Zwycięstwo w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej

Klaudia Sroka z klasy 2T zdobyła 1 miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Krajoznawczej o Republice Czeskiej organizowanym przez Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie we współpracy z Czeską Centralą Ruchu Turystycznego – CzechTourism. 

Zdobyliśmy 5 indeksów Uniwersytetu Jagiellońskiego

 

Uczniowie Technikum Turystyczno - Gastronomicznego klasy 4T: Izabela Kozieł, Patrycja Mizera, Andrzej Szczepaniec, Michał Marczyk i 4K: Natalia Verbivska w dniach 18-19.03 2019 r. brali udział w XXIII Konkursie Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

64. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

W dniu  25 marca 2019 r. w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbył się 64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI. To kolejna edycja najstarszego i posiadającego najwyższą renomę w Polsce konkursu recytatorskiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli następujące lokaty:

Sukces w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

 

W bieżącym roku szkolnym  uczniowie naszej szkoły brali udział w  Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego. Do drugiego etapu zakwalifikowali się  Maciej Garbień ( kl.3A), Patrycja Jabłońska  (kl.3T) oraz Mateusz Brandys (kl1 A.). W finale  (dnia 15.02.19) musieli oni zmierzyć się  z testem sprawności językowych oraz wykazać się wiedzą na temat krajów anglojęzycznych.

Wyobraźnią w przyszłość

W październiku 2018 r. odbył się konkurs literacki „Serce kapsuły czasu”, w którym wzięła udział uczennica klasy IC Barbara Żurek.Zadaniem konkursu było zachowanie i utrwalenie współczesnej myśli o tym jak nasze Małe Ojczyzny, Polska a nawet Świat mogą wyglądać za sto lat.

Zwycięstwo w Konkursie 50 Ojcowska Złota Jesień

 

Konkurs Ojcowska Złota Jesień ma formę rajdu. Młodzież na trasie rozwiązuje test wiedzy dotyczący Ojcowskiego PN, rozpoznaje chronione gatunki roślin i zwierząt oraz obiekty na terenie parku.

Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim

NIE TAKI KONKURS STRASZNY...

Konkurs historyczny…? Ponad 650 lat dziejów, około tysiąca stron materiałów do przejrzenia… Na pierwszy rzut oka wydawało się to prawie niemożliwe do opanowania, zwłaszcza dla kogoś, kto – delikatnie mówiąc – nie jest miłośnikiem historii i uczenia się na pamięć. Czasem jednak trzeba podjęć ryzyko i spróbować złapać byka za rogi. Tym bardziej, że nagroda, a właściwie nagrody, są więcej niż atrakcyjne: indeksy na wybrany przez siebie kierunek na Uniwersytecie Jagiellońskim, jednej z czołowych uczelni w kraju.

zsp.edu.pl