101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości ZS MSG

 

Dla uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości odbyła się w naszej szkole  uroczysta akademia. Scenariusz uwzględniał nie tylko historyczne, ale też współczesne motywy ważne dla naszej narodowej wspólnoty. Wiersze, fragmenty prozy oraz utwory muzyczne zostały wykonane przez grupę uczniów z różnych klas. Niestandardowym pomysłem było nagranie ankiety video wśród społeczności szkolnej oraz filmiku z przemówieniem Józefa Piłsudskiego. Całość akademii nagranej przez Sebastiana Młynarczyka zobaczyć można TUTAJ.

Opiekunami uczniów przygotowującymi akademię byli: mgr Jan Mleczek, mgr Janusz Łętocha i mgr Maria Wydra.

Wydarzeniem towarzyszącym akademii była przygotowana pod kierownictwem Karola Pudlika - przewodniczącego samorządu uczniowskiego akcja "Radosny patriotyzm". W ramach działań samorządu przygotowano ściankę, na tle której można było zrobić sobie zdjęcie. Już dawno nie widzieliśmy tylu uśmiechniętych twarzy.W końcu wolność, to coś, co cieszy!

Tekst: mgr Jan Mleczek
Zdjęcia: ZS MSG

Dodała: AA
08/11/2019

zsp.edu.pl