Per aspera ad astra! - Przez trudy do gwiazd!

 

Patrycja Jabłońska

uczennica III klasy Technikum Turystyczno - Gastronomicznego

laureatką VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce

VI Olimpiada Wiedzy o Turystyce odbyła się pod hasłem „turystyka w przyrodzie” w Załęczu Wielkim w ośrodku Nadwarciański Gród.  Spośród 3000 uczniów z całego kraju wybrano 30 najlepszych, którzy uzyskali najwyższy wynik w etapach okręgowych. Wiedza uczestników etapu centralnego była weryfikowana poprzez test. Uczestnicy musieli również przygotować prezentacje z wybranego przez siebie tematu.
4 dniowy pobyt w Nadwarciańskim Grodzie to nie tylko  zmagania olimpijczyków, ale również moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów z Uniwersytetu Łódzkiego. Uczestnicy wraz z opiekunami wzięli w grze terenowej, wycieczce krajoznawczej, nocnym oglądaniu nietoperzy, warsztatach pieczenia chleba oraz biesiadzie przy ognisku. 
W klasyfikacji końcowej Patrycja zajęła 8 miejsce i uzyskała tytuł laureata. 

 Klaudia Woźniczka

uczennica III klasy Technikum Turystyczno - Gastronomicznego

laureatką XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 8 – 11 kwietnia 2019 roku w Kołobrzegu odbył się etap centralny XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Decyzją organizatorów XI Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej przebiegła pod hasłem „Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych”.

W finale uczestniczyło 30 najlepszych uczniów z całego kraju, którzy zostali wyłonieni w trakcie  eliminacji okręgowych. Pierwszy etap finałowych zmagań polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego (60 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi etap sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi zagranicznego gościa w recepcji hotelowej i obsługi konsumenta w restauracji.

Z satysfakcją informujemy, że Klaudia, w ostatecznej rywalizacji  zajęła 10 miejsce w kraju zdobywając tytuł laureata.

 

Gratulujemy laureatkom!

Uczennice do olimpiad przygotowywały się pod okiem nauczycieli przedmiotów zawodowych.

 

Dodała AK
06.05.2019

zsp.edu.pl