Śliwa pod okiem czy śliwka w kompocie? A może śliwka robaczywka? Odpowiedź zostanie podana na talerzu. Już wkrótce!

 

5 kwietnia 2019 r. w Małopolskiej Szkole Gościnności w Myślenicach odbędzie się V edycja Międzynarodowego Konkursu Kulinarnego "Smak Gościnności 2019. Małopolskie produkty regionalne i tradycyjne” skierowanego do uczniów szkół gastronomicznych. Głównym celem  Konkursu "Smak Gościnności" jest promowanie i kultywowanie regionalnych i tradycyjnych produktów Małopolski oraz ochrona kulinarnego dziedzictwa kulturowego, a co za tym idzie - pogłębianie wiedzy na ten temat. Ponadto, uczestnicząc w Konkursie uczniowie zyskują możliwość rozwijania swoich zainteresowań zawodowych, pobudzania kreatywności oraz sprawdzenia swoich umiejętności. Wszystko to w duchu mobilizującej rywalizacji.

W poprzednich edycjach Konkursu  tematami przewodnimi były: jabłko z Raciechowic,  charsznicka kapusta, jagnięcina podhalańska, fasola „Piękny Jaś” z Doliny Dunajca. Tegoroczne zmagania kulinarne skupią się wokół  suski sechlońskiej.

Suska sechlońska to podsuszona i podwędzona śliwka (drylowana lub z pestką). W miejscowej gwarze „suska” znaczy tyle,co suszona, a „sechlońska” pochodzi od nazwy miejscowości Sechna, leżącej w gminie Laskowa, w Małopolsce, z której wywodzi się tradycja suszenia śliwek. Suska sechlońska ma elastyczny, mięsisty miąższ i pomarszczoną, lepką skórkę w kolorze od ciemnogranatowego do czarnego. W smaku jest lekko słodka z dymnym posmakiem i aromatem wędzenia. To właśnie dym nadaje tym owocom niepowtarzalny kolor, aromat i smak.

W tegorocznej edycji konkursu udział weźmie 14 drużyn z Polski, Hiszpanii, Francji i Węgier. W trakcie trwania konkursu, oprócz emocji związanych z oczekiwaniem na ogłoszenie wyników rywalizacji, organizatorzy zapewnili moc atrakcji - m. in. wykład przedstawiciela Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, pokazy kulinarne i spotkanie z dziennikarzem kulinarnym, blogerem związanym z magazynem Kukbuk  oraz znanym krakowskim makaroniarzem– Bartłomiejem Kieżunem.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli - Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej, Jan Krzysztof Ardanowski - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Piotr Ćwik - Wojewoda Małopolski, Anna Pieczarka - Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty, Józef Tomal - Starosta Powiatu Myśelnickiego, Jarosław Szlachetka - Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice oraz prof. dr hab. inż. Włodzimierz Sady - Rektor Uniwersytetu Rolniczego.

Nad merytoryką wydarzenia czuwa Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników, a medialną opieką Konkurs otoczył Przegląd Gastronomiczny, Kukbuk, Dziennik Polski, Radio Kraków i Myślenice iTV – Telewizja Internetowa – Region Południe.

Partnerami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Producentów Owoców i Warzyw w Ujanowicach, Grupa Hotelowa Orbis/Accor Hotels, Krakowska Szkoła Restauratorów, Hotel Galaxy, Wawel S.A., Bonduelle, Unilever, Prymat, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Wojciech Harapkiewicz – Kompleks Dworzysko.

Wszystkim zakwalifikowanym drużynom życzymy powodzenia! Niech wygra najlepszy!

zsp.edu.pl